FAALİYETLERİMİZ

1 – İnşaat – Taahhüt Hizmetleri

AKDORA İNŞAAT kurulduğu tarihten itibaren birçok projede ana yüklenici, alt yüklenici olarak hizmet üstlenmiş ve bu projelerin tamamlanmasına katkıda bulunmuştur. Toplu konut, site inşaatları, otel inşaatları, fabrika inşaatları, çevre düzenleme, yüzme havuzları, muhtelif konutlar ve apartmanların inşaatını üstlenmiş ve müşteri memnuniyeti ilkesini gerçekleştirerek imalatlarını tamamlamıştır.

AKDORA İNŞAAT temel ilkesi çerçevesinde doğru proje ve sıkı denetim prensibi ile hareket etmektedir.
Yakın geçmişte yaşamış olduğumuz ve gelecekte de yaşayacağımız neredeyse kesin olan depremlerden zarar görmemek ve en az hasarla atlatabilmek için tek gerçek olan TEKNİK, BİLGİ VE BİRİKİM‘i imalatlarımızda uyguladık, uygulamaya da devam edeceğiz.

2- Konut Üretimi

GREENSPRİNG Konutları, AKDORA İNŞAAT‘nın konut imalatlarındaki markasıdır. Greenspring Konyaaltı Evleri 24 daireden meydana gelmiş olup Haziran 2011 tarihinde genel iskanları alınarak hak sahiplerine teslim edilmiştir.

GREENSPRİNG Hurma Evleri 30 daire ve yüzme havuzundan oluşan AKDORA İNŞAAT ‘ın ikinci etap konut projesidir. Ekim 2010 yılında ruhsatları alınarak imalatlarına başlanmış olan proje Temmuz 2012 de tamamlanmıştır.

GREENSPRİNG EVLERİ projeleri daha da geliştirilerek devam edecektir. İmalatları tamamlanmış ve devam eden projeler deprem yönetmeliklerine uygun imal edilmiş ve edilmektedir. İnce inşaatlarında ise tamamen yalıtım yönetmeliklerine uygun imalatlar yapılmış ve kullanılan bütün malzemeler TSE li ürünlerden seçilmiş ve marka ürünlerdir.

3 – Tasarım ve Proje Hizmetleri

AKDORA İNŞAAT kendi bünyesinde ki teknik personeli ile tasarım, proje ve teknik müşavirlik konularında hizmet vermektedir. Mimari Proje tasarım ve çizimleri, statik proje tasarım ve hesaplamaları ile beraber elektrik, makine projelerinin hazırlanması ve ruhsat alınması işlemleri beraber yürütülmektedir.
AKDORA İNŞAAT kesin hesap, metraj ve kontrollük hizmetlerini de proje departmanı bünyesinde devam ettirmektedir.

4 – Dış Cephe Isı Yalıtımı (Mantolama) Hizmetleri

AKDORA İNŞAAT, satış ve uygulamasını yaptığı dış cephe ısı yalıtımı (mantolama) sistemleri ile yapmış olduğu onlarca bina ile bu sektörde hizmet vermektedir.

Uygulama Ana Prensipleri

– İmalatları yapılacak olan cephelere binaların mevcut durumu göz önünde bulundurularak güvenlik önlemleri alınır.(ikaz levhaları-ikaz şeritleri ve koruma levhaları v.s)
– Güvenlik ön planda olacak şekilde uygun iskelenin tespiti ve kurulması
– Mevcut cephelerdeki kaplamaların durumuna göre komple eski kaplamanın kaldırılması veya kısmi kaldırma.
– Bütün cephelerin su jeti kullanılarak yıkanması ve temizliği.(toz-kir v.s arındırma)
– Cephelerde bulunan tamiratların seçilen özel tamir malzemeleri ile tamiratı ve açığa çıkacak olan donatıların korozyon önleyici ürünlerle kaplanması
– Su basman kotunda kullanılacak olan su basman profili kalınlığı ısı yalıtım levhası kalınlığına göre montajı yapılır.
– Isı yalıtım levhalarının şaşırtmalı olacak şekilde m2 tüketimi 4,5-5 kg olacak şekilde ısı yalıtım levha yapıştırıcısı ile yüzeylere yapıştırılması.
– Yapıştırılma işlemi tamamlanan levhaların kalınlığa ve yapıştırıldığı yüzeyin cinsine göre değişen plastik dübellerin, metrekare tüketimi en az 6 adet olacak şekilde dübellenmesi.
– Gelinen aşamada özel ısı yalıtım levhası sıvası kullanılarak levhalara birinci kat sıvalarının yapılması ve en az 10 cm binili olacak şekilde 160 gr lık sıva fileleri ile kaplanması.
– Sıva filesi ile kaplanmış levhaların ikinci kat sıvalarının yapılması. Toplam sıva tüketimi en az 5 kg civarındadır.
– Sıva işlemine müteakip m2 tüketimi 2,7-3 kg olacak şekilde mineral kaplamalar ile kaplanması.
– Mineral kaplaması da yapılmış olan cephelerin komple astarlanması ve son kat boyaları iki kat olacak şekilde boyanması.
– Çevre temizliği ,iş teslimatının yapılması.
AKDORA İNŞAAT kullanılacak olan mantolama sistem kalınlığı ve ısı yalıtım levhası cinsini yapmış olduğu ücretsiz keşif işlemi ile müşterilerine sunmaktadır.

5 – Dış Cephe Boya ve Su Yalıtımı

AKDORA İNŞAAT, uygulamasını ve satışını üstlenmiş olduğu dış cephe boya ve su yalıtımı ürünlerini, yetişmiş ve profesyonel ekibi ile binaların dış cephelerine, bodrum, su depoları ve çatılarına uygulamaktadır.
Güvenlikli iskele (alman), boru iskele, elektrikli asma iskele sistemlerini kullanarak en az 5 yıl garantili malzeme ve işçilik garantisi vererek imalatlarını gerçekleştirmektedir.

Dış Cephe Boya Uygulama Prensipleri

– İmalatları yapılacak olan cephelere binaların mevcut durumu göz önünde bulundurularak güvenlik önlemleri alınır. (ikaz levhaları-ikaz şeritleri ve koruma levhaları v.s)
– Güvenlik ön planda olacak şekilde uygun iskelenin tespiti ve kurulması
– Mevcut cephelerdeki kaplamaların durumuna göre komple eski kaplamanın kaldırılması veya kısmi kaldırma.
– Bütün cephelerin su jeti kullanılarak yıkanması ve temizliği. (Toz, kir vb. arındırma)
– Cephelerde bulunan tamiratların seçilen özel tamir malzemeleri ile tamiratı ve açığa çıkacak olan donatıların korozyon önleyici ürünlerle kaplanması
– Cephelerin yüksek aderans gücüne sahip bağlayıcılar ile astarlanması
– Teknik özellikleri binaya ve hava koşullarına uygun olacak şekilde seçilmiş olan boya malzemesinin işveren tarafından beğenilmiş ve karar verilmiş olan renklere uygun şekilde iki kat boyanması.
– Çevre temizliği ,iş teslimatının yapılması